Uživatel nepřihlášen
Knoxvillův herní svět
RSS kanál blogu
Píše: lukas0707 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Knoxvillův herní svět

Sniper Elite V2. Průlomová hra a nebo béčkový titul ?

Pondělí 11.6.2012 23:17 - Autor: lukas0707
To se mi líbí

Sniper Elite V2. Průlomová hra a nebo béčkový titul ?Zdravím čtenáře herního magazínu Zing.cz. Moje jméno je Lukáš Holeta, ale na internetu vystupuji pod jménem Knoxville. Budu se vám snažit přinášet moje herní postřehy ze světa počítačových her, dělit se s vámy o moje názory a diskutovat na toto téma.

Sniper Elite V2


Když bylo oznámeno pokračování hry Sniper Elite, moc jsem se těšil až si noví titul zahraji. První díl mně velice nadchl svými efekty a reálným zpracováním prostředí druhé světové války z pohledu odstřelovače. Nemněl jsem tedy důvod si nemyslet že by druhý díl nebyl přinejmenším stejně dobrý. Mýlil jsem se !

Co je vlastně špatně ?

Když hru začnete hrát, tak se z prvu zdá, že všechno klape jak má. Realistické prostředí druhé světové války,docela povedené textury, výborné střílení odstřelovací puškou.

Za nedlouho vám ale bohužel dojde, že lokace nejsou příliš otevřené a postup hrou je více méně lineární a to je u hry tohoto stylu velký problém. Mnohokrát zahlédnete skvělé místo na odstřelování, ale bohužel jse tam nebudete mít jak dostat.

Problém číslo dva je umělá inteligence. Nepřátelé jakoby nemněly v hlavě mozek ani do té doby než jim ho vystřelíte. Místo toho aby se skrily za jeden objekt a zůstaly tam, začnou většinou zmateně pobíhat. Avšak, mají jednu skvělou vlastnost. Když se prozradíte jednomu, okamžitě všichni najednou vědi kde jste a to i v případě že vás nemohly vidět. Tím pádem se na vás spustí salba ze samopalů a nepřátelé vás hladce trefují i z 200 metrové vzdálenosti jakoby nic.

Dalším problémem je boj na střední vzdálenost. Když se prozradíte, musíte většinou sáhnout po samopalu. Střílení s ním je ale tak hrozné a trefit se snad ještě horší až se budete proklínat že jste se vůbec prozradily. Navíc do něj nenajdete moc nábojů a tak po přestřelce se dvěma nepřátely vám dojde munice a pak babo raď. Náboje do samopalu se těžko shánějí. Z jednoho zabitého nepřítele seberete tak 7 nábojů a to budete rádi. Autoři nás až moc tlačeji k odstřelování, což by nebylo tak špatné kdyby to vše do sebe zapadalo a v konečném součtu fungovalo. Bohužel nefunguje.

Posledním mým zklamáním bylo používání pastí. Na tuto funkci jsem se zvlášť těšil a v prvním díle si jí velice oblíbil. V tomto díle mně pasti naopak podrážely nohy. Mockrát se my stalo, že jsem na schody, které vedly k mému sniperskému postavení, natáhl nástražnou minu a nepřítel jí suveréně proběhl přičemž se mina neodpálila. Zrada techniky nebo chyba ve hře ? Nevím, ale vždy to většinou mnělo za následek mojí smrt.

Hra má však i svá pozitiva .Abych hru jen nekritizoval, tak jsou i prvky kterými hra vyniká a nic nekazí.

Hlavním jsou vizuální efekty. Zpomalený pohled na letící kulku a novinka v podobě rendgenového pohledu na nepřítele kde můžete vidět kudy kulka prolétla a jaké časti těla vojáka trefila, jsou senzační. Celkové střílení z odstřelovací pušky je velká zábava, hlavně pokud si nastavíte těžší obtížnost a budete muset sami odhadovat vzdálenost, směr a rychlost větru a to nemluvě o přesném načasování vašeho výstřelu, kdy je potřeba vyčkat na hluk padající bomby a nebo hlášení z rozhlasu.

Příběh zde také není žádnou slabinou a je až překvapivě dobrý, nato jak je jednoduchý. Zajímavé na něm je že bojujete na konci druhé světové války a zároveň se snažíte zabránit válce právě začínající, což snad ještě u žádného titulu nebylo.

Celkoví součet : Hru Sniper Elite V2 bych doporučil všem hráčům které baví cesta tichého zabijáka. Hráči kteří jsou zviklý na FPS tituly jako Call of Duty a nebo Battlefield, by mohly ocenit dobré efekty a solidní grafiku.

60 %

Knoxville

Sniper Elite V2 na PC, PS3, Xbox 360, Wii U Hodnocení hry
Skóre hry 6 6/10
Sniper Elite V2
» Více o hře
Líbí se mi
  • Vizuální efekty
  • Jednoduchý příběh
  • Odstřelování
Vadí mi
  • Umělá inteligence
  • Lineární postup
  • Boj na střední vzdálenost
  • Nedotaženost
Tisk
Hodnocení:
( 6.7 / 17 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Sniper Elite V2. Průlomová hra a nebo béčkový titul ?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
lukas0707    Díky moc :) Na Word už jsem taky kápl :)lukas0707lukas07074408    16.6.2012 19:30 lukas0707

Díky moc :) Na Word už jsem taky kápl :)

Bonpar    Zkus prostě celý článek hodit do Wordu, tak najdeš všechny chyby rychle a efektivně. Jinak se to četlo velmi dobře :)Bonparbonpar6370    15.6.2012 18:21 Bonpar

Zkus prostě celý článek hodit do Wordu, tak najdeš všechny chyby rychle a efektivně. Jinak se to četlo velmi dobře :)

lukas0707   1x   Echosword : Děkuju moc. Určitě se budu pro příště snažit udělat článek více vizuálně zajímavej. Děkuji za radu.lukas0707lukas07074408    12.6.2012 23:18 lukas0707

Echosword : Děkuju moc. Určitě se budu pro příště snažit udělat článek více vizuálně zajímavej. Děkuji za radu.

Echosword    Tak chyby tam určitě jsou. Příště si více pohraj s textem (nadpisy, pravopis, víc obrázků atd. ) , protože potom se to lépe čte, dobře to vypadá a celkový dojem z článku se rapidně zvýší. Ale to už tady bylo všechno řečeno, teď ke hře. Hrál jsem to a musím uznat, že s tvým hodnocením souhlasím. Opravdu to tu první hodinku hraní působí dobře, ale pak se začnou projevovat všechny ty nedodělky, které jsi popsal v recenzi a zážitek ze hry rázem dost klesne. Za tuhle recenzi ti dnes dám 8/10 a doufám, že si příště dáš větší práci s textem, ať můžu příště dát za 10 ;-)Echoswordechosword12986    12.6.2012 23:07 Echosword

Tak chyby tam určitě jsou. Příště si více pohraj s textem (nadpisy, pravopis, víc obrázků atd. ) , protože potom se to lépe čte, dobře to vypadá a celkový dojem z článku se rapidně zvýší. Ale to už tady bylo všechno řečeno, teď ke hře. Hrál jsem to a musím uznat, že s tvým hodnocením souhlasím. Opravdu to tu první hodinku hraní působí dobře, ale pak se začnou projevovat všechny ty nedodělky, které jsi popsal v recenzi a zážitek ze hry rázem dost klesne. Za tuhle recenzi ti dnes dám 8/10 a doufám, že si příště dáš větší práci s textem, ať můžu příště dát za 10 ;-)

lukas0707    Díky moc za kritiku a za pochvalu :) Když píšu článek na počítači, tak se moc na gramatiku nesoustředím a to je velká chyba :( Budu si nato muset dát příště větší pozor. Díky za upozornění.lukas0707lukas07074408    12.6.2012 14:40 lukas0707

Díky moc za kritiku a za pochvalu :) Když píšu článek na počítači, tak se moc na gramatiku nesoustředím a to je velká chyba :( Budu si nato muset dát příště větší pozor. Díky za upozornění.

R2-D2    Lukáši, gramatika ti nic neříká, co? Jinak ale velice pěkná recenze, napsal jsi v pár řádcích toho víc, než já dokážu napsat, respektive co jsem napsal ve své recenzi na tuto hru. Za což ti patří respekt. :thumbup:R2-D2r2-d210567    12.6.2012 14:00 R2-D2

Lukáši, gramatika ti nic neříká, co? Jinak ale velice pěkná recenze, napsal jsi v pár řádcích toho víc, než já dokážu napsat, respektive co jsem napsal ve své recenzi na tuto hru. Za což ti patří respekt. :thumbup:

bounty[cz]    Pár chybek to rozhodně není. Snad na každém řádku jsem objevil chybu, ať už stylistickou, či gramatickou. Chválím délku článku - tak akorát. Přidat 2-3 obrázky bude pro příště bohatě stačit, ale hlavně vyvarovat se textovým defektům, které celkový dojem z článku velmi kazí. K samotné hře - původní díl jsem měl i přes drobné neduhy rád, ale podle recenzí se zdejší pokračování příliš nevydařilo. Asi si počkám, až to bude o Vánocích na Steamu -75% a dám tomu šanci.bounty[cz]bountycz8364    12.6.2012 12:48 bounty[cz]

Pár chybek to rozhodně není. Snad na každém řádku jsem objevil chybu, ať už stylistickou, či gramatickou. Chválím délku článku - tak akorát. Přidat 2-3 obrázky bude pro příště bohatě stačit, ale hlavně vyvarovat se textovým defektům, které celkový dojem z článku velmi kazí. K samotné hře - původní díl jsem měl i přes drobné neduhy rád, ale podle recenzí se zdejší pokračování příliš nevydařilo. Asi si počkám, až to bude o Vánocích na Steamu -75% a dám tomu šanci.

lukas0707    Děkuju moc za hodnocení a za radu :)lukas0707lukas07074408    12.6.2012 07:26 lukas0707

Děkuju moc za hodnocení a za radu :)

Honzas4400 člen redakce    Máš tam pár chybek, jako např. ... padající bomby a nebo hlášení ...; Celkovi; nový atp atp.
Recenze jinak pěkná, akorát ty chyby, možná trošku víc obrázků ;) A používej nadpisy, akorát teď nemám sílu ti vysvětlovat, kde je najdeš. 6/10
Honzas4400honzas4400274
    12.6.2012 07:12
Honzas4400

Máš tam pár chybek, jako např. ... padající bomby a nebo hlášení ...; Celkovi; nový atp atp.
Recenze jinak pěkná, akorát ty chyby, možná trošku víc obrázků ;) A používej nadpisy, akorát teď nemám sílu ti vysvětlovat, kde je najdeš. 6/10

O autorovi blogu

lukas0707
lukas0707
Muž, 24 let, Ledeč nad Sázavou (Havlíčkův Brod)

Rád hraju hry, sportuju, chodím ven... No prostě si žiju jak to jen jde :)

Založit herní BLOG