Uživatel nepřihlášen
Knoxvillův herní svět
RSS kanál blogu
Píše: lukas0707 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Knoxvillův herní svět

Mass Effect 3 - Extended Cut

Pondělí 2.7.2012 18:56 - Autor: lukas0707
To se mi líbí

Mass Effect 3 - Extended Cut Mass Effect. Tuto hru bych definoval slovem ,, dokonalost ''. Epická,výpravná trilogie za záchranu galaxie, která se ocitá ve válce s nepřítelem, jakého svět do té doby nepoznal. Jen jediný člověk se dokáže tomuto nepříteli postavit a čelit tak tváři v tvář smrti. Ten člověk se jmenuje John Shepard.

,, Předem varuji před možnými spoilery v tomto článku. Kdo ještě nemá Mass Effect dohraný, tak ať raději tento článek nečte'' !!!!!


Konec Mass Effectu 3 rozčílil mnoho fanoušků. Proč tomu tak bylo ?

Od Mass Effectu 3 se čekalo opravdu mnoho a jak by taky ne, když např. druhé pokračování dosahovalo hodnocení kolem 95 % a počet prodaných kopií se počítal v milionech kusů. Navíc je Mass Effect asi tou nejlepší sérií, jakou jsme kdy měly čest hrát. U třetího dílu jsme však na konci pocítily ( někteří ) velký nával vzteku. Ne proto, že by hra byla špatná, ale protože neměla dostatečně vysvětlený konec a to je u hry, která si zakládá právě na výborném příběhu, fatální chyba.

Ještě než jsme se vůbec dostaly na konci hry na citadelu, čekal nás sprintérský maraton k paprsku. Tam už to začlo pokulhávat. Tým, který jsme si vybrali pro tuto misi, byl najednou fuč i přesto, že s námi po celou dobu jeli autem k paprsku. Na samém konci hry jsme se pak setkaly s katalyzátorem. Ten mluvil a mluvil a mluvil......  a tu tam byla možnost položit mu nějakou otázku. Celou hru máme možnost se na všechno zeptat a najednou to nejde v tom nejdůležitějším momentu celé série. Nicméně se dozvíme, že smrťáci mají vyšší cíl, než jen ničit. Jde o cyklus, který se opakuje již hodně dlouho, ale s příchodem Sheparda se vše mění a před nás se dostaly tři možnosti, jak celí proces ukončit. Ke každé možnosti jsme si vyslechli krátkou řeč,pozitiva a negativa a pak si stačilo jen vybrat. Volby jako takové, nebyli tím špatným, ale to co následovalo potom bylo příšerné. Každá volba měla skoro totožný konec, akorát v jiné barvě a nic nebylo vysvětleno . Normandie najednou letí někam neznámo kam a havaruje. KONEC.Reakce fanoušků.

Na internetu se to pořádně rozjelo. Konec Mass Effectu zvedl velkou vlnu kritiky na BioWare, fanoušci začaly vymýšlet spoustu bláznivých i reálných scénářů, jako například teorie indoktrinace, která se zdála být velmi přesvědčivou a na fan stránkách hry vznikali stále nová témata k Mass Effect 3. Lidé z BioWare to vše vyslyšeli a oznámily vydání DLC Extended Cut, které bude opravovat chyby na konci hry a pomůže nám lépe pochopit jednotlivé volby a jejich důsledky.

Mass Effect 3 - Extended Cut.

26 června bylo vydáno DLC Extedned Cut a hráči po celém světe byli napjati, co nám Extended Cut přinese. Dočkaly jsme se předělání akčního běhu za paprskem, kde pro tentokrát nechyběl náš tým, zvolený na tuto misi. Katalyzátoru jsme se mohly zeptat, co je vlastně zač a odkud se vzal. To samé nám mohl povědět i o Reaprech a samozřejmě nechybělo vysvětlení důsledků našeho rozhodnutí, pro tentokrát v delší formě, která, až na pár výjímek, nevzbuzuje tolik otázek, jako v případě předchozího nedodělaného konce. Vysvětlen byl i nelogický útěk Normandie pryč od Země a to k tomu stačilo přidat jen jednu scénu, ve které zazní 2 věty.

Extendet Cut nakonec obsahoval i překvapivě formu nového konce. Přitom BioWare zdůrazňovalo, že Extendet Cut, žádný noví konec přinášet nebude. Proto pro mě byla volba nového konce příjemným překvapením, i přes to, že sem si tuto možnost nevybral.

Myslím si že nyní už můžeme být všichni spokojení. Extended Cut přinesl to, co sliboval že přinese a nezbývá jen doufat, že dobrodružství ze světa Mass Effectu ještě nekončí. Již nyní se hovoří o DLC, ve kterém budeme mít možnost ovládat Reapra jménem Leviathan a hrát budeme opět za Sheparda. Když nad tím tak přemýšlím, myslím si, že Mass Effect má velké zázemí pro další plnohodnotné pokračování a doufám že se ho dočkáme.Zde se můžete podívat na všechny čtyři konce Mass Effectu 3.

A jak se vám líbil konec Mass Effectu 3 s DLC Extended Cut ?


Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Mass Effect 3 - Extended Cut
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Chipsonator    lukas0707: No a ještě pro každou zvlášť, dabing, to by bylo hodě mastný a náročný.Chipsonatorchipsonator7091    4.7.2012 19:51 Chipsonator

lukas0707: No a ještě pro každou zvlášť, dabing, to by bylo hodě mastný a náročný.

lukas0707    Ale joo :) Ty bylo celkem zajímaví :) Výběr rasy by nebyl špatnej, jen by asi pro každou museli být úkoly trochu jinak postavené. Ale určitě by to prodloužilo již tak dlouhou a dobrou hratelnost ME. Vem si že by za každou rasu byl příběh trochu jiný, to by tě pak lákalo začínat hru znovu za jinou rasu atd. Hodně dobrej nápad :thumbup: jen celkem náročnější na provedení :nah:lukas0707lukas07074408    4.7.2012 19:18 lukas0707

Ale joo :) Ty bylo celkem zajímaví :) Výběr rasy by nebyl špatnej, jen by asi pro každou museli být úkoly trochu jinak postavené. Ale určitě by to prodloužilo již tak dlouhou a dobrou hratelnost ME. Vem si že by za každou rasu byl příběh trochu jiný, to by tě pak lákalo začínat hru znovu za jinou rasu atd. Hodně dobrej nápad :thumbup: jen celkem náročnější na provedení :nah:

ILayme    Mě se líbil i původní konec, neboť jsem si mohl dost domyslet, ale nakonec jsem za to DLC hodně rád, neboť je to lepší.

lukas0707: Myslím, že další ME bude :-) Jen tak trochu doufám, že v dalším ME si budeme moci vybrat za jakou rasu budeme moci příběh hrát. Bral bych totiž hned Asari :-D :dance:
Ale to by se vývojáři museli poprat s pár věcma, asi by to chtělo pár jiných misí pro každou rasu.
(Ale to jen tak přemýšlím nahlas) :thumbup:
ILaymeilayme11669
    4.7.2012 00:40
ILayme

Mě se líbil i původní konec, neboť jsem si mohl dost domyslet, ale nakonec jsem za to DLC hodně rád, neboť je to lepší.

lukas0707: Myslím, že další ME bude :-) Jen tak trochu doufám, že v dalším ME si budeme moci vybrat za jakou rasu budeme moci příběh hrát. Bral bych totiž hned Asari :-D :dance:
Ale to by se vývojáři museli poprat s pár věcma, asi by to chtělo pár jiných misí pro každou rasu.
(Ale to jen tak přemýšlím nahlas) :thumbup:

Chipsonator   5x   Jedině néé MMO z Mass Effect. To by byla katastrofa! Další hry ANO! Ale né jako MMO, tím by to celé zabily.Chipsonatorchipsonator7091    2.7.2012 23:03 Chipsonator

Jedině néé MMO z Mass Effect. To by byla katastrofa! Další hry ANO! Ale né jako MMO, tím by to celé zabily.

lukas0707   1x   Njn ale Warcraft je něco úplně jiného než ME . Ale říkal jsem si že ME je vlastně hrou která má nejlepší Singl za posledních 12 let. A MMORPG by to asi nejspíš pokazilo. Ale kdyby se povedlo a udělali by pro to maximum tak by to mohlo vyjít. Raději bych však zůstal u zaměření na singl :)
pajmič: na 100 % jsem si jistý že není všem dnům ME konec, DLC budou noví díl určitě taky , musíme tomu dát čas :)
lukas0707lukas07074408
    2.7.2012 20:44
lukas0707

Njn ale Warcraft je něco úplně jiného než ME . Ale říkal jsem si že ME je vlastně hrou která má nejlepší Singl za posledních 12 let. A MMORPG by to asi nejspíš pokazilo. Ale kdyby se povedlo a udělali by pro to maximum tak by to mohlo vyjít. Raději bych však zůstal u zaměření na singl :)
pajmič: na 100 % jsem si jistý že není všem dnům ME konec, DLC budou noví díl určitě taky , musíme tomu dát čas :)

draggo   3x   Hlavně ne MMO... to zabilo jakýkoli příběh. Jen se podívejte co udělo WoW s Warcraftem.draggodraggo6621    2.7.2012 20:24 draggo

Hlavně ne MMO... to zabilo jakýkoli příběh. Jen se podívejte co udělo WoW s Warcraftem.

pajmič   1x   lukas0707: Moje slova, také si myslím že to ani za nic není konec a že ještě shep reaperům ukáže, na toto téma udělám video, snad ještě ve vanoušcích ME vzbudí naději :-Dpajmičpajmic6747    2.7.2012 19:14 pajmič

lukas0707: Moje slova, také si myslím že to ani za nic není konec a že ještě shep reaperům ukáže, na toto téma udělám video, snad ještě ve vanoušcích ME vzbudí naději :-D

lukas0707   1x   Jak jsem psal, konec Mass Effectu 3 s DLC Extended Cut se mi líbil :) Jen by mě stále zajímalo jak to je se Shepardem v případě destroy konce, kde ho vidíme na konci jak se nadechuje. I noví Ending je celkem dobrej a zasloužil by si udělat nějaký DLC. Ale i tak doufám že ME serie není úplně u konce a že udělaj další díly s jinou zápletkou nebo třeba nějaké MMORPG by nemuselo být špatný :)lukas0707lukas07074408    2.7.2012 19:01 lukas0707

Jak jsem psal, konec Mass Effectu 3 s DLC Extended Cut se mi líbil :) Jen by mě stále zajímalo jak to je se Shepardem v případě destroy konce, kde ho vidíme na konci jak se nadechuje. I noví Ending je celkem dobrej a zasloužil by si udělat nějaký DLC. Ale i tak doufám že ME serie není úplně u konce a že udělaj další díly s jinou zápletkou nebo třeba nějaké MMORPG by nemuselo být špatný :)

O autorovi blogu

lukas0707
lukas0707
Muž, 24 let, Ledeč nad Sázavou (Havlíčkův Brod)

Rád hraju hry, sportuju, chodím ven... No prostě si žiju jak to jen jde :)

Založit herní BLOG